2000 Class Association Website

Privacy Policy


2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

MS3 - Broadstairs SC Archy Posted - 06/01/2010



BSC Series Results

BSC

Class:Laser 2000
Series:Laser 2000 Millennium Open Meeting
Overall Results:
Place Sail No Hull No Helm Crew Club Race 1 Race 2 Race 3 Race 4 Race 5 Race 6 Gr Pts Nt Pts
14Jun 14Jun 14Jun 15Jun 15Jun 15Jun
1 2458 26 Rob Burridge Kate Burridge Weirwood SC 1 1 (2) 2 1 1 8 6
2 2145 14 Dave Adams Julie Wood BSC (6) 2 4 1 2 2 17 11
3 2854 27 Tim Hulley Linda Hulley Weir Wood SC 3 (7) 1 3 4 7 25 18
4 21555 28 Amy Hulley James Blanchard Weir Wood SC 2 4 (11) 6 3 3 29 18
5 2372 22 Martin Wilson Harry Wilson Datchet Water SC 11 (16) 3 8 8 4 50 34
6 22116 13 Christopher Jordan Gillian Jordan Burghfield SC 5 9 13 (14) 5 5 51 37
7 22054 12 Will Sloper Andrew Sloper Weir Wood SC 8 5 10 5 (12) 10 50 38
8 21462 15 Andy Baldwin Karen Baldwin Grafham Water SC 10 6 8 (12) 6 9 51 39
9 21007 23 Rob Cunningham Cheryl Cunningham Bewl Valley SC 4 10 (15) 13 9 6 57 42
10 21963 8 Chris McDonald Kate McDonald Grafham Water SC 9 8 (19) 4 7 14 61 42
11 21787 1 Rob Van Brakel Lyn Van Brakel BSC 7 3 12 (16) 10 12 60 44
12 21950 10 Wayne Shirley James Shrives RNSA (13) 12 6 10 11 13 65 52
13 21168 16 Jim Ledger Kate Kenyon Herne Bay SC 16 14 9 7 (21) 11 78 57
14 21788 19 David Tomlinson Tom / Adrian BSC 12 (17) 7 9 17 15 77 60
15 21033 29 Helen Phillips Andrew Phillips Cardiff Bay SC 14 (25) 14 15 13 8 89 64
16 21933 3 Deborah Thomas Julian Poupard BSC 17 13 5 17 (18) 16 86 68
17 2931 9 Simon Murray Lisa Taylor LOSSC/RNSA 19 15 17 22 16 (31) 120 89
18 22049 4 Chris Bell George Jamieson CA 18 18 20 (26) 20 18 120 94
19 21786 21 Steve Dyson Peter Holland BSC (26) 19 18 24 15 19 121 95
20 21005 6 Richard Parr Vivienne Parr Stone SC 21 11 16 18 (31) 31 128 97
21 21131 7 James MacGregor Jenny & Callum Grafham Water SC 15 23 (30) 23 19 22 132 102
22 21401 30 Ian Patrick Bob Wilkinson Bough Beech SC (31) 31 31 11 14 21 139 108
23 21265 17 Steven Lee Jane Lee Herne Bay SC (27) 20 25 19 25 20 136 109
24 21697 2 Trevor Boughton Carol Boughton Bough Beech SC (28) 21 24 25 23 17 138 110
25 21784 11 Chris Wood Isabel & John BSC 22 (24) 22 21 22 24 135 111
26 21971 18 Pete Noble Dave Simpson BSC 25 26 21 20 24 (31) 147 116
27 21458 25 Julia Evans John Evans BSC 24 (27) 23 27 27 23 151 124
28 2394 20 Geoff Jervis Brandon Hawkes BSC 20 (30) 27 28 26 25 156 126
29 21354 24 Non Member 23 22 30 (31) 31 31 168 137
30 21350 5 Non Member 29 28 26 29 28 (31) 171 140
Races in brackets () are discards. There were 6 races scheduled in this series, 6 races have been sailed. 5 have been counted.
 
2000 Class Association Website
Hosted by Pipeten.co.uk
Privacy Policy © 2000 Class Association Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.03