2000 Class Association Website

Privacy Policy


2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

MS8 at Rutland SC Ian Frogley Posted - 17/10/2010

October 17
Category Millennium Series
Venue: Rutland SC
 October  2010
MonTueWedThuFriSatSun
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Provisional Results taken from Rutland SC website. Note that non Class Association competitors have been excluded from these results.

Sailwave results for -

MS8_Rutland Sailing Club

Overall

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 29, Scoring system: Appendix A
Rank Class Sail No Helm Crew Club Rating R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st Laser 2000 2042 Jasper Barnham Laura Barnham Snettisham Beach (2.0) 1.0 1.0 2.0 1.0 2.0 9.0 7.0
2nd Laser 2000 2458 Rob Burridge Katie Burridge WWSC 3.0 3.0 3.0 (6.0) 5.0 1.0 21.0 15.0
3rd Laser 2000 21963 Chris McDonald Emily McDonald Grafham Water S.C 5.0 (13.0) 7.0 3.0 3.0 4.0 35.0 22.0
4th Laser 2000 22252 Graham Sexton Kristina Harborne Thorpe Bay YC 1.0 2.0 4.0 (12.0) 8.0 9.0 36.0 24.0
5th Laser 2000 2992 Fergus Barnham Harriet Morris Snettisham Beach 6.0 9.0 6.0 1.0 2.0 (11.0) 35.0 24.0
6th Laser 2000 22222 Tim Hulley Linda Hulley WWSC (30.0 DNF) 4.0 2.0 11.0 4.0 7.0 58.0 28.0
7th Laser 2000 2204 Iain Yardley Sarah Yardley Leigh & Lowton S.C. 4.0 (11.0) 5.0 8.0 7.0 6.0 41.0 30.0
8th Laser 2000 21800 Steve McCulloch Nicky Thomas Grafham Water SC 7.0 (12.0) 9.0 10.0 10.0 5.0 53.0 41.0
9th Laser 2000 22239 John Haywood Sarah Haywood Bala 11.0 7.0 8.0 13.0 (17.0) 3.0 59.0 42.0
10th Laser 2000 22237 Miles Wade Anderley Wade ASA 13.0 5.0 11.0 (15.0) 6.0 8.0 58.0 43.0
11th Laser 2000 2372 Martin Wilson Harry Wilson Datchet Water SC 8.0 8.0 (15.0) 5.0 9.0 14.0 59.0 44.0
12th Laser 2000 21131 James Macgregor Jenny Macgregor Grafham Water S.C (15.0) 15.0 10.0 9.0 12.0 13.0 74.0 59.0
13th Laser 2000 21168 Jim Ledger Kate Kenyon Herne Bay SC 16.0 16.0 13.0 4.0 14.0 (17.0) 80.0 63.0
14th Laser 2000 2279 Guy Tasker Rosie Tasker Snettisham Beach SC 12.0 10.0 14.0 7.0 (30.0 DNC) 30.0 DNC 103.0 73.0
15th Laser 2000 21697 Luke Boughton Trevor Boughton Bough Beach SC 9.0 6.0 12.0 17.0 (30.0 DNC) 30.0 DNC 104.0 74.0
16th Laser 2000 2244 Mark Wilkes Falco Swinfen-Wilkes Burghfield (25.0) 19.0 17.0 16.0 15.0 12.0 104.0 79.0
17th Laser 2000 22085 John Wilkin George Jamieson Shustoke S.C 18.0 17.0 16.0 (22.0) 16.0 16.0 105.0 83.0
18th Laser 2000 2872 Karl McCluskey Emma McCluskey Nantwich & Border Countiies SC 22.0 (30.0 DNC) 25.0 14.0 13.0 10.0 114.0 84.0
19th Laser 2000 2854 David Russell Debbie Russell Weir Wood SC (30.0 DNC) 18.0 24.0 21.0 11.0 15.0 119.0 89.0
20th Laser 2000 22215 Laurie Dengate Paul Wilson RAF Rutland SC 10.0 20.0 18.0 20.0 (30.0 DNC) 30.0 DNC 128.0 98.0
21st Laser 2000 21381 Gareth Jones Mike Cork Ogston (26.0) 21.0 20.0 19.0 21.0 19.0 126.0 100.0
22nd Laser 2000 21236 Crawford McLeary Kathy Hayes Bartley 19.0 (30.0 DNC) 30.0 DNC 24.0 18.0 18.0 139.0 109.0
23rd Laser 2000 21681 Richard Hill Anna Matthews Highcliff (27.0) 24.0 23.0 25.0 20.0 21.0 140.0 113.0
24th Laser 2000 2737 Steve Wood Sheila Morgan Cardigan Bay Watersports 23.0 (30.0 DNF) 30.0 DNC 23.0 19.0 20.0 145.0 115.0
25th Laser 2000 21563 John Smith Sally Taviner Netley SC 24.0 14.0 (30.0 DNC) 18.0 30.0 DNC 30.0 DNC 146.0 116.0
26th Laser 2000 22061 Rowan May Jonathan May Shustoke S.C 20.0 23.0 21.0 (30.0 DNC) 30.0 DNC 30.0 DNC 154.0 124.0
27th Laser 2000 21852 Peter Nattrass Vivien Nattrass Bough Beach SC 21.0 22.0 22.0 (30.0 DNC) 30.0 DNC 30.0 DNC 155.0 125.0
28th Laser 2000 2798 Tony Short Ellie Short West Riding SC 17.0 (30.0 BFD) 19.0 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 156.0 126.0
29th Laser 2000 21462 Andy Baldwin Mark Baldwin Grafham Water S.C 14.0 (30.0 DNC) 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 30.0 DNC 164.0 134.0

www.sailwave.com

event burgee
 
2000 Class Association Website
Hosted by Pipeten.co.uk
Privacy Policy © 2000 Class Association Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.03