2000 Class Association Website

Privacy Policy


2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

Millennium Series Overall Ian Frogley Posted - 19/06/2017

June 18
Category Millennium Series
Venue:
 June  2017
MonTueWedThuFriSatSun
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Current standings in the Millennium Series

Ian FrogleyPosted - 10/09/2017


Updated to MS5
Go to Top of Page

Millennium Series Overall

-

Overall

Sailed: 5, Discards: 2, To count: 3, Entries: 48, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo HelmName CrewName Club MS1 @ CYC MS2 @ GWSC MS3 @ LOSSC MS4 @ SBSC MS5 @ CWSC Total Nett
1st 22564 Helen Phillips Andrew Phillips Cardiff Bay YC 5.0 (7.0) 4.0 (49.0 DNC) 2.0 67.0 11.0
2nd 22558 Kev O'Brien Gemma Burridge/Jake O'Brien RAF SA & Weir Wood SC 4.0 (5.0) 3.0 5.0 (49.0 DNC) 66.0 12.0
3rd 2204 Iain Yardley Sarah Yardley Silverwing SC 7.0 3.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 3.0 111.0 13.0
4th 21914 Andy Hockey Lucy Hockey Wilsonian SC 11.0 8.0 8.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 125.0 27.0
5th 2587 Guy Boswell Julie Boswell Llandegfedd Sailing Club (49.0 DNC) (49.0 DNC) 10.0 13.0 7.0 128.0 30.0
6th 22321 Rachel Sheridan Meryl Deane Wilsonian SC & CYC 19.0 (49.0 DNC) 9.0 15.0 (49.0 DNC) 141.0 43.0
7th 22502 Rob Burridge Sarah Burridge Weir Wood SC 1.0 (49.0 DNC) 1.0 (49.0 DNC) 49.0 DNC 149.0 51.0
8th 2272 James Macgregor Jenny Macgregor Ullswater Yacht Club (49.0 DNC) 4.0 (49.0 DNC) 49.0 DNC 4.0 155.0 57.0
9th 22156 Dan Rule Cat Rule Carsington S.C. (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 3.0 6.0 156.0 58.0
10th 22607 Chris Jordan Gillian Jordan Burghfield SC 13.0 6.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 166.0 68.0
11th 2503 Bruce Nicholson Bart Baarbe Bough Beech SC 8.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 12.0 49.0 DNC 167.0 69.0
12th 21016 Richard Harvey Eilidh Harvey Carsington Sailing Club (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 1.0 197.0 99.0
13th 2042 Jasper Barnham Laura Barnham Snettisham Beach S.C. (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 1.0 49.0 DNC 197.0 99.0
14th 2047 Chris MacDonald Jessica MacDonald Grafham Water Sailing Club (49.0 DNC) 1.0 (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 197.0 99.0
15th 2321 Finlay Barnham Imogen Ramsdale Snettisham Beach S.C. (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 2.0 49.0 DNC 198.0 100.0
16th 22334 Simon Horsfield Gemma Burridge Army Sailing Association (49.0 DNC) (49.0 DNC) 2.0 49.0 DNC 49.0 DNC 198.0 100.0
17th 2411 Tim Hulley Linda Hulley Weir Wood SC (49.0 DNC) 2.0 (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 198.0 100.0
18th 2035 Steve Cockerill Sarah Cockerill Stokes Bay SC 2.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 198.0 100.0
19th 22149 Miles Wade Simon Horsfield / Anderley Wade Army Sailing Association 3.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 199.0 101.0
20th 2279 Guy Tasker Rosie Tasker-Brown Snettisham Beach S.C. (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 4.0 49.0 DNC 200.0 102.0
21st 22241 Sarah Sims Neil Sims Carsington Sailing Club (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 5.0 201.0 103.0
22nd 2325 Stuart Regnard Charlotte Plunkett LOSSC (49.0 DNC) (49.0 DNC) 5.0 49.0 DNC 49.0 DNC 201.0 103.0
23rd 22547 Mark Foley Fern Ramsdale Snettisham Beach S.C. (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 6.0 49.0 DNC 202.0 104.0
24th 22260 David Tozer Fiona Tozer LOSSC (49.0 DNC) (49.0 DNC) 6.0 49.0 DNC 49.0 DNC 202.0 104.0
25th 22340 Matt Wright Alexandra Pepper Keyhaven YC 6.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 202.0 104.0
26th 2327 Tom Hall Sam Landles Snettisham Beach S.C. (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 7.0 49.0 DNC 203.0 105.0
27th 2596 Dave Brewster Paul Chandler LOSSC (49.0 DNC) (49.0 DNC) 7.0 49.0 DNC 49.0 DNC 203.0 105.0
28th 2549 Kenny Upchurch Ray Porter Swarkestone Sailing Club (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 8.0 204.0 106.0
29th 2240 Simon Landles Jo Antliffe Snettisham Beach S.C. (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 8.0 49.0 DNC 204.0 106.0
30th 21609 Eric Holmes Theo Holmes Carsington Sailing Club (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 9.0 205.0 107.0
31st 2733 Ben Charnley Rosey Charnley Snettisham Beach S.C. (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 9.0 49.0 DNC 205.0 107.0
32nd 22027 Mike Linney Giles Dixon CYC 9.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 205.0 107.0
33rd 21425 Brett Cokayne James Cokayne None (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 10.0 49.0 DNC 206.0 108.0
34th 21790 Mark Green Helen Green CYC 10.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 206.0 108.0
35th 22535 Adrian Tebbet Sue Falch-Lovesey Snettisham Beach S.C. (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 11.0 49.0 DNC 207.0 109.0
36th 22362 James Miller Conor Fisher   (49.0 DNC) (49.0 DNC) 11.0 49.0 DNC 49.0 DNC 207.0 109.0
37th 2248 John Best     (49.0 DNC) (49.0 DNC) 12.0 49.0 DNC 49.0 DNC 208.0 110.0
38th 21731 Michael Olliff Paula Olliff CYC 12.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 208.0 110.0
39th 22557 Dodwell Dodwell   (49.0 DNC) (49.0 DNC) 13.0 49.0 DNC 49.0 DNC 209.0 111.0
40th 2345 David Crossman Geoff Stephens Snettisham Beach S.C. (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 14.0 49.0 DNC 210.0 112.0
41st 22563 John Smith Sally Taviner LOSSC (49.0 DNC) (49.0 DNC) 14.0 49.0 DNC 49.0 DNC 210.0 112.0
42nd 21755 Jonathan Watkins Anne Watkins CYC 14.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 210.0 112.0
43rd 2654 Alastair Jenkin Manu Jenkin CYC 15.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 211.0 113.0
44th 21874 Mike Coady Ray Jones Worthing SC 16.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 212.0 114.0
45th 22518 John Cox Pauline Cox CYC 17.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 213.0 115.0
46th 21102 Chris Brown Caroline Armstrong Weston SC 18.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 214.0 116.0
47th 21796 Graham Campbell James Campbell CYC 20.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 216.0 118.0
48th 22600 Guy Goodman Noel Coussens Emsworth Slipper SC 21.0 (49.0 DNC) (49.0 DNC) 49.0 DNC 49.0 DNC 217.0 119.0



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com

event burgee
 
2000 Class Association Website
Hosted by Pipeten.co.uk
Privacy Policy © 2000 Class Association Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.03