2000 Class Association Website

Privacy Policy


2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007

2006

2005

2004

2003

2002

2001

2000

MS Overall Ian Frogley Posted - 19/05/2019

May 19
Category Millennium Series
Venue: Overall
 May  2019
MonTueWedThuFriSatSun
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Standings at MS5


Ian FrogleyPosted - 15/07/2019


Updated to MS5
Go to Top of Page

Overall

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 50, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo HelmName CrewName Club MS1 MS2 MS3 MS4 MS5 Total Nett
1st 22334 Simon Horsfield Katie Burridge ASA (2.0) 1.0 1.0 1.0 1.0 6.0 4.0
2nd 2458 Rob Burridge Sarah Burridge Weir Wood SC 3.0 3.0 3.0 (8.0) 2.0 19.0 11.0
3rd 22619 Kev O'Brien Jonny McVey RAFSA 5.0 7.0 (51.0 DNC) 3.0 4.0 70.0 19.0
4th 21405 Dan Cruse Robin Naisby Dorchester SC (17.0) 14.0 10.0 12.0 13.0 66.0 49.0
5th 22352 Michael McEwing Imogen McEwing RAFSA/RAF Rutland SC 16.0 11.0 12.0 (51.0 DNC) 14.0 104.0 53.0
6th 2321 Jasper Barnham Serena De-Nalhlik Snettisham Beach SC (51.0 DNC) 2.0 2.0 2.0 51.0 DNC 108.0 57.0
7th 2204 Iain Yardley Sarah Yardley Silver Wing SC (51.0 DNC) 6.0 51.0 DNC 5.0 5.0 118.0 67.0
8th 21446 Guy Russell Clare Collett West Wittering SC (51.0 DNC) 51.0 DNC 7.0 16.0 12.0 137.0 86.0
9th 2248 John Best Justine Whittacker Lee-on-the-Solent SC 10.0 (51.0 DNC) 51.0 DNC 18.0 9.0 139.0 88.0
10th 2587 Guy Boswell Julie Boswell Llandegfedd SC 15.0 12.0 (51.0 DNC) 17.0 51.0 DNC 146.0 95.0
11th 22321 Rachel Sheridan Gemma Burridge Wilsonian SC & Wier Wood SC 14.0 (51.0 DNC) 51.0 DNC 22.0 15.0 153.0 102.0
12th 22316 Miles Wade Gemma Burridge Army SA (51.0 DNC) 51.0 DNC 5.0 4.0 51.0 DNC 162.0 111.0
13th 22607 Christopher Jordan Gillian Jordan Brightlingsea SC/W&OBYC 6.0 (51.0 DNC) 4.0 51.0 DNC 51.0 DNC 163.0 112.0
14th 22632 Ed Dodwell Rubin Dodwell RAFSA 7.0 (51.0 DNC) 51.0 DNC 6.0 51.0 DNC 166.0 115.0
15th 22564 Helen Philips Andrew Philips Cardiff Bay SC (51.0 DNC) 9.0 51.0 DNC 51.0 DNC 7.0 169.0 118.0
16th 21598 Josie Meredith Hannah Meredith Papercourt SC (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 7.0 10.0 170.0 119.0
17th 21102 Chris Brown Xavier Quillien/Karen Manners RORC 11.0 (51.0 DNC) 51.0 DNC 9.0 51.0 DNC 173.0 122.0
18th 22547 Mark Foley Laura Foley SBSC (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 13.0 8.0 174.0 123.0
19th 2077 Andrew Frogley Isabella Frogley Thorney Island SC (51.0 DNC) 51.0 DNC 8.0 20.0 51.0 DNC 181.0 130.0
20th 22563 John Smith Sally Taviner Lee-on-the-Solent SC (51.0 DNC) 13.0 51.0 DNC 51.0 DNC 17.0 183.0 132.0
21st 21041 Ian Frogley Graham Frogley Thorney Island SC (51.0 DNC) 51.0 DNC 13.0 21.0 51.0 DNC 187.0 136.0
22nd 21557 James Cameron Ian Caswell Weir Wood SC (51.0 DNC) 51.0 DNC 14.0 24.0 51.0 DNC 191.0 140.0
23rd 22631 Mike Wood Tristan Cook RAFSA 1.0 (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 205.0 154.0
24th 22656 Natalie Roach Alex Pickles RNSA (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 3.0 207.0 156.0
25th 21555 Matt Greenfield Tony Greenfield Weir Wood SC (51.0 DNC) 4.0 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 208.0 157.0
26th 2411 Tim Hulley Linda Hulley Weir Wood SC 4.0 (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 208.0 157.0
27th 2146 Fiona Tylecote Steve Tylecote Rutland SC (51.0 DNC) 5.0 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 209.0 158.0
28th 2355 Gwen Sargent Matt Sargent ASA (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 6.0 210.0 159.0
29th 21790 Helen Green Nick Berry Chichester YC (51.0 DNC) 51.0 DNC 6.0 51.0 DNC 51.0 DNC 210.0 159.0
30th 21006 Andy McKee Harry Rowlands Rutland SC (51.0 DNC) 8.0 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 212.0 161.0
31st 22171 Jon Nuttall Amelia Nuttall Tenby SC 8.0 (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 212.0 161.0
32nd 2654 Al Jenkin Manu Jenkin Chichester YC (51.0 DNC) 51.0 DNC 9.0 51.0 DNC 51.0 DNC 213.0 162.0
33rd 2322 Graham Lawson David Brewer Bough Beech 9.0 (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 213.0 162.0
34th 2374 Richard Hudson Ian Hudson Bough Beech SC (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 10.0 51.0 DNC 214.0 163.0
35th 2272 James Macgregor Jenny Macgregor Bassenthwaite SC (51.0 DNC) 10.0 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 214.0 163.0
36th 21863 Andrew Smith Isaac Smith Stokes Bay SC (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 11.0 215.0 164.0
37th 22630 Ben Flowerdew Luisa Mellman ASA (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 11.0 51.0 DNC 215.0 164.0
38th 21731 Michael Olliff Paula Olliff Chichester YC (51.0 DNC) 51.0 DNC 11.0 51.0 DNC 51.0 DNC 215.0 164.0
39th 2607 Charlotte Harland Ethan Bradley Burghfield SC 12.0 (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 216.0 165.0
40th 22262 Gavin Thorpe Alex Duffield Bough Beech SC 13.0 (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 217.0 166.0
41st 22501 Simon Turner Kirk Lester ASA (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 14.0 51.0 DNC 218.0 167.0
42nd 22642 Richard Curran Adi Parry ASA (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 15.0 51.0 DNC 219.0 168.0
43rd 2063 Robin Courtenay Louise Courtenay Weir Wood SC (51.0 DNC) 51.0 DNC 15.0 51.0 DNC 51.0 DNC 219.0 168.0
44th 22641 Simon Murray Charlotte Burman RNSA (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 16.0 220.0 169.0
45th 2641 Rachel Lundy Anne Hall LOSSC (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 18.0 222.0 171.0
46th 22557 William Beattie Greg Barrett RAFSA 18.0 (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 222.0 171.0
47th 22224 Kelvin Childs Alison Hatcher LOSSC (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 51.0 DNC 19.0 223.0 172.0
48th 2803 Jonathan Dannatt Petrina Goodwin TISC (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 19.0 51.0 DNC 223.0 172.0
49th 21464 Martin Sweet Penny Sweet TISC (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 24.0 51.0 DNC 228.0 177.0
49th 21746 Nigel Harley Tom Harley TISC (51.0 DNC) 51.0 DNC 51.0 DNC 24.0 51.0 DNC 228.0 177.0



Sailwave Scoring Software 2.28.1
www.sailwave.com

event burgee
 
2000 Class Association Website
Hosted by Pipeten.co.uk
Privacy Policy © 2000 Class Association Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Powered By: Snitz Forums 2000 Version 3.4.03